Blog > Komentarze do wpisu

Zainspirowani Fiordami, czyli wnętrza po skandynawsku

foto: bkkhome.blogspot.com

Urządzając mieszkanie, trzeba się zdecydować na jakiś styl. Spróbujemy więc co jakiś czas podrzucić Wam jakieś koncepcje – może pomogą Wam one w odnalezieniu tego, co chcielibyście zobaczyć we własnych wnętrzach.

Wybór stylu mebli i dodatków, jakie kupujemy do mieszkań nie jest sprawą prostą. Bogactwo oferty na rynku sprawia, że trudno się czasem zdecydować na jeden kierunek, w którym podążymy. Nikt nie powiedział oczywiście, że styl musi być zaszufladkowany – dobierając zróżnicowane elementy możemy stworzyć swój własny, niepowtarzalny i – co najważniejsze – stworzony przez nas i dla nas charakter wnętrza. Można też inspirować się tym, co projektanci z różnych zakątków świata przygotowują dla klientów – a nóż - widelec, coś nas zainteresuje.

Dość modnym ostatnio stylem, jest tzw. styl skandynawski. Z pewnością większości z Was na pierwszy rzut oka kojarzy się to z Ikeą, ale to nie do końca tak. Owszem, to producent mebli i wyposażenia, rozsławiony na świecie, ceny są przystępne, wybór duży, ale wielu klientów nie jest zainteresowanych tą ofertą, bowiem różne krążą opinie o jakości produktów. Styl skandynawski to jednak nie tylko Ikea. Producentów takich mebli jest bardzo wielu, coraz bogatsza jest także ta oferta na polskim rynku – na pewno z łatwością znajdziecie coś dla siebie.

foto: comparestoreprices.co.uk

Styl skandynawski to najkrócej mówiąc – połączenie prostoty z wygodą i funkcjonalnością. Trudno zaprzeczyć, że akurat wygoda i funkcjonalność to cechy, które powinny charakteryzować każdy dom, bez względu na preferencje właścicieli – mieszkać powinno się fajnie :-). Skandynawscy projektanci, właśnie na te atuty kładą szczególny nacisk. Decydując się na taki styl, mamy więc gwarancję, że rozmaite rozwiązania i systemy ułatwią nam życie, pomogą zorganizować przestrzenie adekwatnie do ich celów, uproszczą utrzymanie porządku i ładu w mieszkaniu. Znajdziemy doskonałe rozwiązania w szafach, komodach i szafkach, organizery do różnych rodzajów schowków, świetne systemy kuchenne, czy łazienkowe, doskonałe opcje dla domowych gabinetów – jeśli pracujecie w domu. Jednocześnie priorytetem pozostaje przejrzystość powierzchni. Rzecz dzieje się wokół mebli (najczęściej) jasnych, pogodnych, prostych – bez zbędnych ubarwień i akcentów, zaburzających koncepcję prostoty. Nie jest to jednak prostota w tzw. wydaniu sielskim – a przynajmniej taka być nie musi – wiele z tych mebli, to przedmioty eleganckie, stylowe i z charakterem. Z całą pewnością także, gama wyposażenia w stylu skandynawskim, jest nowoczesna. W takim wnętrzu czuć się macie – wg założenia projektantów – lekko i pogodnie. Wnętrze w stylu skandynawskim ma pozwolić każdemu domownikowi na odkrycie własnej energii, bez poczucia przytłoczenia, bez konieczności skupiania się na tym, jak zorganizować swój dzień. Przestrzeń życiowa ma być aż do bólu wygodna. Ruchem jednej ręki sięgamy po to, czego akurat potrzebujemy, a każdy przedmiot w naszym mieszkaniu ma swoje miejsce.

foto: scandiavalue.com

Przyznacie, że brzmi dobrze? My uważamy, że bardzo. Z pewnością nie jest to styl dla tych, którzy poszukują nietuzinkowych form ekspresji elementami wyposażenia wnętrz. Nie nazwalibyśmy tego stylu wyszukanym. Słowa, które opisują go najlepiej, to elegancka prostota w wygodnym wydaniu. Pasuje wg nas do tych, którzy żyją szybko, którzy nie chcą tracić czasu na organizację życia i domowych obowiązków. A jeśli całe mieszkanie w stylu skandynawskim, to dla Was zbyt wiele – zastanówcie się nad wykorzystaniem jego pojedynczych elementów, połączonych z wyposażeniem innego typu – też może wyglądać ciekawie.

czwartek, 17 marca 2011, dorgroup

Polecane wpisy

Komentarze
2018/08/01 09:50:20
domy skandynawskie fascynują mnie nieodzownie od wielu lat. Staram się z roku na rok remontować swój dom, tak by przypominał skandynawski nie tylko wnętrzem a i energooszczędna budową.
-
2018/09/19 12:33:07
Tego typu meble skandynawskie robią na mnie duże wrażenie. Coś podobnego można znaleźć tutaj. Polecam.