Blog > Komentarze do wpisu

Domowe SPA – sposób na dobre samopoczucie

SPA - krótkie, a zarazem magiczne słowo, które sprawia, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech, a wyobraźnia - szczególnie kobiet - zaczyna pracować. Od razu marzy nam się luksusowe miejsce, w którym oddajemy się w ręce profesjonalistów. Z roku na rok ośrodki SPA zyskują nowych wielbicieli, co oczywiście nie budzi zdziwienia, gdyż można tam naprawdę sprawić sobie ogromną przyjemność. Oczywiście po krótkiej chwili rozmarzenia przychodzi nam do głowy milion powodów, dla których lepiej odłożyć wycieczkę do SPA na później - to jednak trochę kosztuje, no i przecież trzeba mieć czas, by spędzić go w takim miejscu. Ale, ale! Wcale nie jest konieczne długie planowanie, ani fortuna w portfelu, żeby sprawić sobie SPA-przyjemność. Możemy je sobie zorganizować we własnym domu i wbrew pozorom nie jest to wcale tak bardzo trudne…

Jak to zrobić?

Doskonałym pomysłem jest wanna z hydromasażem. Kiedyś była ona szczytem ekstrawagancji, dziś nie jest już aż tak sporym wydatkiem. Takie wanny mają coraz więcej zwolenników, wychodzących z założenia, że jednorazowy zakup wystarczy na długie lata, a to co w salonie odnowy kosztuje sporo - można posiadać u siebie, we własnej łazience. Przez zakupem takiej wanny warto jednak zgłębić nieco temat - sprzedawcy kuszą promocjami, super ofertami i często nie mówią wszystkiego, co klient wiedzieć powinien.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu takiej wanny? Na pewno na to, czy sterowanie hydromasażem jest pneumatyczne czy elektroniczne. Wadą pierwszego jest niebezpieczeństwo pracy pompy na sucho. W urządzeniach ze sterowaniem elektronicznym umieszczony został czujnik wody, dzięki któremu nie da się uruchomić hydromasażu, jeśli poziom wody jest niżej, niż dysze, dzięki temu unikniemy ryzyka zalania sąsiadów i własnej łazienki. Dodatkowo, do wanny można dobrać różne systemy masażu i sterowania. Systemy masażu ze sterowaniem elektronicznym są droższe, ale warto w nie zainwestować. W cenę wanny często nie jest wliczony koszt paneli osłonowych. Możemy je dokupić osobno. Ale nie jest to niezbędne. Jeśli chcemy obciąć wydatki, możemy zabudować wannę płytkami. Warto pamiętać o pozostawieniu tzw. inspekcji, która pozwoli nam zajrzeć do środka w razie awarii urządzenia. Koniecznością jest także swobodna cyrkulacja powietrza – dzięki niej urządzenie będzie działało bez wad. To nie koniec osprzętu dodatkowego – mamy możliwość uzupełnienia naszego kompletu SPA o grzałkę powietrza, która zapewni nam utrzymanie stałej temperatury wody, albo o wygodne zagłówki.

Zadbajmy również (albo przede wszystkim) także o bezpieczeństwo. Wszystkie elementy sprzętu, które są pod napięciem, bezwzględnie muszą zostać zabezpieczone przed dostępem wody.  Upewnijmy się zatem, iż producent zadbał nie tylko o nasz komfort, ale i zdrowie.

Czas na profity – co nam daje SPA? Przede wszystkim relaks, niezmierzone ilości odpoczynku i spokoju po wszelkich trudach dnia. Warto również wspomnieć o walorach zdrowotnych - hydromasaż jest zbawienny przy bólach mięśniowych, chorym kręgosłupie, poprawia również krążenie i stan zdrowia skóry.

SPA to nie miejsce, do którego można wpaść na chwilkę, nie można się spieszyć, trzeba poczuć się komfortowo - tylko wtedy zabiegi mają sens i tylko wtedy przywrócą one urodę ciału i zapewnią relaks. Spokój, wygoda, relaksująca muzyka, światło świec, miękkie ręczniki, ulubiony szlafrok oraz odpowiednie kosmetyki o pięknych zapachach zapewnią odpowiedni efekt i podziałają na naszą skórę i zmysły. Zarezerwujmy dużo wolnego czasu i cieszmy się relaksem.

Mamy nadzieję, że udało nam się Was przekonać, że SPA wcale nie musi oznaczać dużej ilości czasu, wyjazdów, ani rujnujących wydatków. Całkiem niewielkim nakładem można sprawić, że we własnym domu będziemy mogli cieszyć się dobrodziejstwem, rodem z najlepszych salonów odnowy biologicznej.

piątek, 25 maja 2012, dorgroup
Tagi: SPA w domu

Polecane wpisy

  • Soczyste wnętrza.

    Jest lato, czas kolorowych wariacji i energii, płynącej z zewnątrz. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim mieszkaniu i wykorzystać soczyste, energetyczne barwy, mamy

  • Kamień we wnętrzu – wdzięk i elegancja.

    Choć kamień jest jednym z najstarszych budowlanych materiałów nie słabnie zainteresowanie nim projektantów i architektów. Jest materiałem bardzo uniwersalnym i

  • Zapraszamy na eko - piknik.

    Nastało lato, a wraz z nim piękne, słoneczne dni, które aż szkoda spędzać w domu. Jak wiadomo, nic nie relaksuje bardziej, niż pobyt na łonie natury. Dziś zatem