Blog > Komentarze do wpisu

Sypialnia według zasad Feng – Shui.

Według Feng – Shui najważniejszym pokojem służącym do odpoczynku jest sypialnia, gdyż to gdzie i jak śpijmy wpływa na nas, pozwalając nam ładować nasze wewnętrzne akumulatory. Podobno jeżeli w sypialni można wypocząć, ogarnia nas spokój to efekty tego odczujemy w różnych sferach naszego życia. Sypialnia jest najprywatniejszym pokojem w domu i musi być ona odzwierciedleniem naszej osobowości. Powinniśmy w niej czuć się bezpiecznie i wygodnie. Ezoterycy uważają, że dusza opuszcza ciało, które pogrążone jest we śnie i błądząc nabiera nowych sił w astralnej sferze. Określa się to jako „marzenia senne”, dlatego też tak ważne jest to co zobaczymy po przebudzeniu. Czy wierzymy w Feng – Shui czy uważamy, że są to tylko bajki wymyślone przez ludzi to oczywiście nasza indywidualna sprawa, jednak może warto urządzić sypialnię według określonych zasad i przekonać się ile w tym prawdy? Poniżej przedstawimy punkt po punkcie jak można to zrobić. Pamiętajmy, że wiara czyni cuda, a nic przecież nie ryzykujemy - spróbować zawsze można.

  1. Przede wszystkim sypialnia powinna być umiejscowiona w odpowiednim miejscu domu, wychodząca na zachód jest pozytywnym i optymalnym miejscem dla osób dorosłych i starszych, gdyż zachodnia część budynku jest zdecydowanie najcieplejsza – ogrzewa więc naprężone mięśnie i kości, działa w niej energia typu Ying. Sypialnia, która wychodzi na wschodnią stronę jest raczej przeznaczona dla młodszych osób, ponieważ panuje tam działanie porannej energii Yang.
  2. Sypialnia absolutnie nie powinna być nad garażem. Mogą wtedy pojawić się problemy z oddychaniem. W garażu znajduje się energia Sha i negatywnie wpływa na nasz organizm. 
  3. Sądzi się, że kiedy sypialnia jest zbyt blisko wejścia do domu to osoby, które nas odwiedzają mają wpływ na nasze życie. Powinna zatem mieć swoje miejsce w tylnej część domu i jak najdalej od wejścia. 
  4. W sypialni nie powinniśmy umieszczać zdjęć przodków czy osób zmarłych, ponieważ ma ona być oazą spokoju i wyciszenia.
  5. Jeśli w sypialni jest małżeńskie łóżko powinno składać się z jednego materaca, gdy małżonkowie śpią na osobnych materacach, czyli można powiedzieć, że w „osobnych przestrzeniach” może ich to dzielić. Może też zdarzyć się tak, że będąc pod jednym dachem będą prowadzili odrębne życie.
  6. Lepiej, by drzwi do sypialni nie znajdowały się na wprost wejścia do WC lub łazienki. Jest tam bowiem element wody, który dzięki temu, że jest blisko może wpływać do sypialni i „gasić” uczucia. To natomiast doprowadza do nerwów i kłótni. Najmniejsza rzecz może wtedy wyprowadzić z równowagi. 
  7. Modne w sypialni są lustra, jednak potrafią wyrządzić sporo szkód w naszym związku. Działają one jak reflektor, „świecą” zarówno w dzień jak i w nocy i wprowadzają pewien dyskomfort dla osób, które śpią. Lustra stają się przyczyną nerwowej atmosfery i sprawiają, że sny są niespokojne, a ludzie stają się oziębli. 
  8. Nie powinniśmy gromadzić pod łóżkiem niepotrzebnych rzeczy, gdyż może to być powodem bezsenności, a nawet chorób. Bałagan pod łóżkiem to także bałagan w naszym życiu.
  9. Nawilżacze powietrza, grzejniki i inne urządzenia, które często są w sypialniach zakłócają spokój. Promieniowanie elektromagnetyczne może spowodować, że nawet odpowiednie ustawienie łóżka i jak najstaranniejsze urządzenie całej sypialni nic nie da i nie przyniesie pożądanego skutku. Warto wiedzieć o tym, że pole elektromagnetyczne przenika także przez ścianę, więc wszelkie urządzenie znajdujące się za nią także będą na nas negatywnie działały.

Czy rzeczywiście takie reguły pomogą nam i korzystanie wpłyną na nasze codzienne sprawy i całe życie? Są ludzie, którzy uważają, że tak i stosują je od lat. A może tylko wmawiają sobie, że to działa? Najlepiej się przekonać, jedno jest pewne – nie wyrządzą nam żadnej krzywdy, a jeśli istnieje jakiś sposób na to, by uczynić życie lepszym, spokojniejszym i bardziej harmonijnym - warto spróbować. Zwłaszcza kiedy mieszkamy w mieście i jesteśmy przytłoczeni wszechobecnym betonem i szkłem trudno o znalezienie miejsca cichego, takiego z którego płynie dobra energia. Według Feng – Shui medytowanie o tym czego chcemy, pragniemy, potrzebujemy to idealny sposób na spełnienie tego. Po prostu zróbmy wszystko co w naszej mocy, by żyło nam się jak najlepiej, w spokoju, miłości bez nerwów, byśmy osiągali wyznaczone przez siebie cele i byśmy spełniali swoje najskrytsze marzenia – skorzystajmy z filozofii Feng – Shui jeśli może nam to pomóc.  

środa, 24 października 2012, dorgroup

Polecane wpisy