Blog > Komentarze do wpisu

Modne mieszkanie – jak nadążyć za trendami.

Mówiąc o modzie w aspekcie ubrań, fryzury, czy makijażu – sprawa jest prosta. Stare spodnie rzucamy w kąt i zamieniamy na nowszy – modny model. Koszty nie są wielkie i właściwie, biorąc pod uwagę fakt, że rzeczy, które nosimy się niszczą, tak czy siak, musielibyśmy garderobę raz na czas wymienić. W aspekcie aranżacji wnętrz, sprawa nieco się komplikuje. Nie mamy ochoty robić raz w roku generalnego remontu, a już sama wymiana akcesoriów i mebli może być mocno kosztowna.

Jak więc urządzać wnętrza, aby uniknąć minięcia się z kolejno następującymi po sobie kanonami mody wnętrzarskiej…

Aranżacja wnętrz to wielki świat, w którym wszystko zmienia się, jak w kalejdoskopie. Odbywają się kolejne targi, ikony stylu narzucają nowe wzory i style, a żeby nadążyć za zmianami, trzeba by w ogóle nie zamykać portfela. Nie jest wprawdzie nigdzie powiedziane, że obowiązkowym musem jest mieszkać modnie, ale każdy z nas – w jakimś zakresie – chciałby czuć, że jego wnętrza nie są reliktem przeszłości.

Jeśli zatem chcemy, aby wnętrze nie wyszło z mody, a nie chcemy w nie inwestować non stop kolejnych środków, pozostaje nam urządzić je tak, aby wpisywało się w kolejne trendy na tyle elastycznie, by nie wymagało zmian. Wystarczy pamiętać o kilku elementach.

Zaczynamy od podstaw, czyli kolorystyka ścian. Co sezon modne są inne barwy – niektóre bardzo niecodzienne, jeśli ściany mają prezentować się dobrze, niezależnie od mody – wybieramy stonowane, spokojne kolory – najlepiej pastele i naturalne kolory ziemi. Wśród tych barw możemy odnaleźć wiele ładnych kolorów, a zachowawcza neutralność zagwarantuje nam, że nawet po kilku latach, kolor wciąż będzie się wpisywał w ogólne trendy mody aranżacyjnej.

Przechodzimy do podłogi i sufitu. Podłoga nie powinna być wykańczana materiałami, które są ostatnim krzykiem mody – hitem na miarę szczytu listy przebojów. Wyglądałoby to ciekawie, ale możemy być pewni, że moda minie i nijak nie wpasujemy się w nową. Jeśli zależy nam, aby podłoga była ponadczasowa i zawsze była ikoną dobrego stylu, wybierajmy stonowane materiały – najlepiej tradycyjne gatunki drewna w naturalnych kolorach. Sufit – choć pojawiają się wariacje na temat – powinien być biały. W każdym innym przypadku możemy dość szybko żałować wyboru. Biały sufit łatwo odmalować bez dużych nakładów finansowych i zawsze – bezwzględnie zawsze, będzie pasował do reszty wnętrza.

Czas na wyposażenie. Jeśli meble mają być ponadczasowe, muszą być uniwersalne. Nie mogą być zbyt nowoczesne, nie mogą być nadto klasyczne. Unikajmy więc elementów, które poprzez swój niecodzienny charakter mają mocno zdefiniowany styl. Najlepsze będą proste formy, które ze względu na swoją neutralność, będą mogły towarzyszyć nam przez lata.

Finalne dodatki. To jedyny element wystroju, w którym możemy zaszaleć. Ich zmiana nie wymaga ani remontu, ani dużych nakładów finansowych. Wystarczy zmiana narzuty, poduch na kanapie, kilku obrazów, czy dekoracyjnych wazonów i świeczek – i całe wnętrze może wyglądać zupełnie inaczej. Manewrując dodatkami możemy odmieniać aranżację naszego wnętrza nieustannie – tak często, jak tylko będziemy mieli na to ochotę.

Wbrew pozorom, stworzyć wyszukane wnętrze jest znacznie łatwiej, niż klasyczne, uniwersalne i ponadczasowe. Trzeba się mocno pilnować, aby nie skusić się na jedną z wielu dostępnych w sklepach ofert innowacji, która zachwyca. Tworząc wnętrze modne zawsze, bądźmy więc powściągliwi!

piątek, 22 lutego 2013, dorgroup

Polecane wpisy

Komentarze
kmystkowski
2013/02/24 13:25:18
Najlepiej unikać tego co modne i wybierać to co klasyczne. Klasyka zawsze jest w "modzie".
-
dorgroup
2013/02/27 15:24:34
To prawda - ponadczasowe piękno jest bezpieczne, ale prawdziwa, szlachetna klasyka nie zawsze mieści się w budżecie ;-)