Blog > Komentarze do wpisu

Kuchnia caaaaaaaaała w bieli.

Biały kolor jest piękny, uniwersalny, ponadczasowy i zawsze modny. Chętnie wykorzystywany jest w aranżacji, chociaż niektórzy twierdzą, że wprowadza do pomieszczenia ogromną nudę. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, jednak warto dać szansę bieli i przekonać się, że tak naprawdę jest magiczną barwą i potrafi wprowadzić do wnętrza charakter i elegancję. Owszem, intensywne odcienie jak czerwień, pomarańcz, czy zieleń kuszą i przyciągają wzrok, ale tylko biel jest tak dostojna.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie bieli w kuchni, może się nawet okazać, że będzie ona stanowiła świetne tło dla naszych smacznych i pięknie wyglądających kulinarnych arcydzieł :-). Biały kolor spowoduje, że kuchnia wyda się większa, zyska więcej przestrzeni i stanie się jaśniejsza. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na aranżację, która zawiera elementy retro, czy skusimy się na swojskie klimaty, czy też gustujemy w chłodnych, nowoczesnych pomieszczeniach – biały kolor zawsze będzie dobrze się prezentował.

Biała kuchnia ma w sobie cos wyjątkowego. Nie ma w niej chaosu, wszystko wygląda jakby było dokładnie przemyślane. Panuje spokój i harmonia. Białe szafki, biały stół – który jest kwintesencją elegancji, a na nim biały obrus i wazon z bukietem kwiatów, który ożywia całość, do tego położone na półce świeczniki z białymi świecami. Pozornie banalne rozwiązanie może dać naprawdę zaskakujący efekt.

Dekoracjami mogą być wspomniane świeczniki, rośliny doniczkowe na parapecie, jakiś obrazek na ścianie lub nawet same książki kucharskie. Tak, tak, właśnie książki. Pomyślmy – kuchnia cała skąpana w bieli i tylko gdzie niegdzie widoczny jakiś żywy kolor w postaci np. ułożonych na półce książek z przepisami kulinarnymi. Rzucać się one będą w oczy i same w sobie będę świetną ozdobą, a poza tym to biel ma być w roli głównej – nie potrzebuje ona zbytniego towarzystwa w postaci kolorowych dodatków.

Jeśli zamiast wiszących szafek zdecydujemy się na otwarte półki, które „wspinały się” będą aż po sam sufit całą wolna przestrzeń zostanie maksymalnie zagospodarowana i wyda się o wiele większa. Półeczki wprowadzają pewnego rodzaju lekkość. Nie dość, że pomieszczenie staje się przestronniejsze i jaśniejsze dzięki zastosowaniu bieli, to jeszcze poprzez otwarte półki nabiera subtelności. Ładnie wyglądają też szafki, które posiadają nieco ciemniejsze uchwyty. Wtedy to właśnie szafki stanowią świetną dekorację, mimo, że są białe, to posiadają rzucający się w oczy element, który niby jest mało istotny, ale tak naprawdę sprawia, że wnętrze staje się ożywione.

Znakomitą dekorację może też stanowić długa wyspa, która wyłożona jest białymi cegłami. Pomieszczenie staje się większe i wyższe, co podkreślić mogą także drewniane bele znajdujące się pod sufitem. Aranżacja jest prosta, ale sprawia wrażenie bogatej dzięki temu, że kuchnia zyskała optyczne powiększenie i stała się wyższa.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań i zależy nam na tym, by nasza kuchnia była urządzona właśnie w nowoczesnym stylu powinniśmy zdecydować się na zabieg „cieniowania bieli”. Mówiąc prościej - chodzi po prostu o to, by podczas aranżacji komponować ze sobą przeróżne rodzaje materiałów i odcieni bieli. Kuchnia nie jest wtedy „mdła”, można np. do białych mebli, szafek i innych elementów zastosować kamienną podłogę, albo połączyć lśniący kuchenny blat wraz z szafkami w śnieżnobiałym odcieniu, które posiadałyby np. beżowe, czy kremowe uchwyty. Można także położyć na podłogę panele w kolorze beżu i w podobnym odcieniu kupić stół, czy np. wazony lub doniczki na parapetach – reszta wtedy powinna być utrzymana w czystym, białym odcieniu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ciemne fugi pomiędzy małymi ściennymi kafelkami dodamy wnętrzu oryginalnego wyglądu.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do tego, że biały kolor wcale nie musi być nudny, a kuchnia w tym odcieniu może być naprawdę piękna. Nie zawsze trzeba używać jaskrawych barw, by stworzyć ciekawe i niebanalne wnętrze. Wbrew pozorom biel przeznaczona jest dla ludzi  odważnych, którzy nie boją się nowoczesnych rozwiązań, choć często uważamy odwrotnie.  

czwartek, 06 czerwca 2013, dorgroup

Polecane wpisy

Komentarze
2018/08/01 13:03:49
wow ! do takiej kuchni białe dodatki to mus :) ze swojej strony polecam obrus lniany z listwą bardzo uniwersalny jest właśnie biały ;)