Blog > Komentarze do wpisu

Zapraszamy na eko - piknik.

Nastało lato, a wraz z nim piękne, słoneczne dni, które aż szkoda spędzać w domu. Jak wiadomo, nic nie relaksuje bardziej, niż pobyt na łonie natury. Dziś zatem wychodzimy z domów! :-) Jazda na rowerze, czy piesze wycieczki są świetnym sposobem na spędzanie czasu, a ponieważ aktywny wypoczynek pobudza apetyt, nie pozostaje nic innego, jak z piknikowego koszyka wyjąć pyszności i rozkoszować się nimi pod chmurką. Spotkania z przyjaciółmi, plus dobre jedzenie - to zawsze połączenie idealne.  

Popularne podczas spotkań, grillowania, czy przyjęć stały się plastikowe naczynia. Są praktyczne, po ich użyciu po prostu się je wyrzuca. Niestety rzadko kto myśli o tym, by je przed wyrzuceniem poskładać. Efekt jest taki, że zamiast jednego worka, wypełniają ich kilka. Ponadto plastiki nie często trafiają do recyclingu. Z jednej strony uwielbiamy przyrodę i pobyt wśród niej, a z drugiej sami ją niszczymy. Istnieje jednak na to świetny sposób. Na rynku można dostać naczynia ekologiczne. Są one wykonane z trzciny cukrowej, liści palmy, otrębów, czy bambusa, trzeba dodać, że są one w pełni naturalne, biodegradowalne i wodoodporne. Po zakończonym spotkaniu swoje miejsce mogą znaleźć na kompostowniku. Natomiast naczynia z otrębów możemy wykorzystać jako paszę dla zwierząt. Jak widać, eko – naczynia mają same zalety. Warto też wiedzieć, że nie tylko materiał, z którego są wykonane jest ekologiczny, ponieważ proces ich produkcji również jest przyjazny środowisku. Niektórzy producenci chwalą się tym, że odzyskują 80% wody, która wykorzystywana została w procesie produkcji.

Wśród ekologicznych naczyń znajdują się nie tylko talerze, ale też kubki, miseczki, podstawki, sztućce i inne kuchenne przybory. Eko – naczynia stworzone są dla osób, które dbają o środowisko naturalne i cenią sobie stylowy, nowoczesny design. Na rynku dostępna jest kolekcja naczyń, które mają piękne, intensywne barwy. Naczynia potrafią pozytywnie zaskoczyć swoim wyglądem. Ponadto  naczynia można myć w zmywarce. Są więc bardzo praktyczne i przydają się nie raz. Wraz z nimi można też nabyć piknikowy kosz, w którym znajdzie się miejsce i na naczynia i na smaczne jedzenie.

Będąc „eko” można także pokusić się o zorganizowanie pikniku, na który – o czym poinformujemy zaproszonych gości trzeba będzie przynieść własny talerz i kubek, oczywiście nie z plastiku. Możemy zrobić zaproszenia, które wyślemy znajomym, na pewno wiele osób zachęcimy tym pomysłem do zrobienia czegoś dla środowiska. Możemy też zachęcić ich do przyniesienia potraw, które przyrządzone będą z ekologicznych produktów. Taki piknik, inny od wszystkich pozostałych na pewno zapadnie każdemu w pamięć. Oczywiście trzeba także uporządkować miejsce, w którym odbywał się piknik. Należy przyznać, że pomysł nie jest banalny, prawda?

Skoro wiele rzeczy jest teraz „eko”, to dlaczego nie zadbać o to, by spotkania ze znajomymi nie były właśnie takie? Trzeba pamiętać, że niszcząc środowisko możemy doprowadzić do tego, że nasze ulubione miejsce na piknik kiedyś nie będzie już tak piękne i zielone, a chyba chcemy jeszcze nie raz urządzić spotkanie z ludźmi, których lubimy i z pysznym jedzeniem? Dbajmy więc o to, by nigdy nie zabrakło zielonych terenów. Tradycyjny piknik jest mało przyjazny dla środowiska. Może plastikowe naczynia są praktyczne, ale nie warto ich kupować. Zdecydowanie bardziej polecamy bycie „eko” – to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim potrzebny. Zatem, bądźmy „eko” i zachęcajmy do tego jak najwięcej osób. Zróbmy coś dla naszej natury, skoro ona tak wiele nam oferuje.

wtorek, 16 lipca 2013, dorgroup

Polecane wpisy

  • Soczyste wnętrza.

    Jest lato, czas kolorowych wariacji i energii, płynącej z zewnątrz. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim mieszkaniu i wykorzystać soczyste, energetyczne barwy, mamy

  • Sposoby na upał w domu.

    Lubimy lato, a ponieważ w tym roku zima gościła u nas dość długo, tym bardziej je doceniamy. Jednak kiedy dni są bardzo upalne narzekamy na złe samopoczucie. Na

  • Bateria kuchenna – niezbędny element wyposażenia każdej kuchni

    Każdy z nas korzysta codziennie po wielokroć z baterii kuchennej. Służy nam do wielu czynności - zmywanie naczyń, napełnianie czajnika wodą, płukanie owoców i w