wtorek, 30 listopada 2010

Dziś postanowiliśmy pokazać Wam postępy, jakie czynimy w inwestycji Wilanów Residence. Prace budowlane rozpoczęliśmy w lutym tego roku, a dziś już jesteśmy w połowie drogi do zakończenia prac nad ekskluzywnym osiedlem apartamentowców w samym sercu warszawskiego Wilanowa.

Poprzednim razem pisaliśmy o planach, pokazywaliśmy wizualizację - chcieliśmy "pochwalić się" efektem końcowym, na który z niecierpliwością czekamy, dziś z kolei, chcielibyśmy pokazać Wam, jak wszystko wygląda obecnie...

Czujemy się także w obowiązku, aby opowiedzieć nieco o postępach. Otóż, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, szczęśliwie nie spotykają nas żadne niemiłe niespodzianki.

Obecnie inwestycja została doprowadzona do stanu surowego otwartego, zaawansowanego w  60%, zakończyliśmy także instalacje wewnątrz lokali. Wstawiliśmy już większość okien i  pracujemy nad tynkami wewnętrznymi.
Nasi pracownicy nie ustają w wysiłkach, aby - tak, jak zaplanowaliśmy - inwestycja została zakończona w lipcu 2011 i abyście mogli zamieszkać w domach swoich marzeń.

środa, 24 listopada 2010

foto: homehousedesign.com

Dziś trochę o tym, jak urządzić mieszkanie, aby dobrze się w nim czuć. To właściwie jest „temat rzeka”. Wiadomo, że o gustach nie ma co dyskutować. Nie będziemy więc tym razem skupiać się na konkretnych rozwiązaniach. O modzie, trendach i o tym, co na rynku, napiszemy innym razem. Dziś wspomnimy za to o tym, co najważniejsze ogólnie, zwrócimy uwagę na podstawowe zasady, o których każdy z nas - niezależnie od upodobań, wieku i życiowych potrzeb pamiętać - w czasie projektowania swoich wnętrz - powinien:

Weź pod uwagę swoje „wewnętrzne ja”

Mowa oczywiście o tym, że wnętrza, które starannie dla siebie urządzamy przede wszystkim, muszą spełniać nasze potrzeby. Jeśli szukamy w życiu dynamizmu i energii, nie przytłaczajmy się ciężkimi meblami, jeśli w naszym sercu drzemie dusza romantyka, nie urządzajmy mieszkania w minimalistycznym, chłodnym stylu. Urządzając mieszkanie, kierujemy się często – zupełnie niepotrzebnie, panującą modą, kupujemy to, co polecają branżowe magazyny, lecz nie do końca „czujemy” swoje wybory. Dajemy się namówić na zakup sprzedawcom, czasem kusi nas cena, albo znajomi chwalą konkretne rozwiązania. Tymczasem, w naszym mieszkaniu chodzi o nas, nikt i nic nie jest ważniejsze od tego, jak my się tam czujemy. To, co stworzymy za pomocą kolorów, kształtów i dodatków, musi przede wszystkim współgrać z naszą duszą, w przeciwnym razie, trudno będzie nam poczuć się tak, jakby mieszkanie zostało „uszyte” na naszą miarę – a przecież o to właśnie chodzi…

Weź pod uwagę tryb życia

Potrzeby poszczególnych osób znacząco się różnią – rodzina z małym dzieckiem; single, żyjący w otoczeniu wielu przyjaciół; biuro w domu – można by wymieniać bez końca. Urządzając wnętrze naszego mieszkania, musimy brać pod uwagę styl naszego życia – jeśli chcemy prowadzić domowe biuro, musimy przewidzieć powierzchnię, która pozwoli nam na pracę, nie kolidując jednocześnie z życiem po pracy, jeśli wychowujemy małe dziecko, musimy wziąć pod uwagę jego potrzeby, a jeśli lubujemy się w towarzyskim stylu życia, wnętrze powinno być dostosowane do naszego charakteru. Nie pozwólmy sobie na pominięcie takich kryteriów podczas urządzania mieszkania, błędy na tym etapie będą nam dawały znać o sobie na każdym kroku…

Weź pod uwagę liczbę domowników

Kupując mieszkanie wiemy zawsze, jaki mamy w stosunku do niego plan. Możemy kupować mieszkanie inwestycyjnie lub dla siebie - aby w nim żyć. Jeśli w grę wchodzi opcja druga, podczas aranżacji wnętrz, dostosujmy przestrzeń do ilości domowników. Nie ma nic gorszego, niż wpadający na siebie mieszkańcy, bez „własnego kąta”. Jeśli mieszkamy we dwoje, jedno z nas uwielbia wieczorne przesiadywanie z książką, a drugie jest miłośnikiem gier komputerowych – pamiętajmy o zadbaniu o kawałek przestrzeni dla każdego z nas. Mając do dyspozycji nowe mieszkanie, mamy mnóstwo możliwości – znacznie trudniej jest zmieniać na późniejszym etapie zaaranżowane już przestrzenie…

Weź pod uwagę budżet

Każdy z nas, urządzając mieszkanie, ma do dyspozycji określony budżet. Szczęśliwie, żyjemy w czasach, gdzie na rynku dostępnych mamy tak wiele opcji, że bez względu na wysokość naszych zasobów finansowych, zawsze możemy znaleźć coś dla siebie. Rozejrzyjmy się uważnie, co nam się podoba, ile to kosztuje, jeśli zbyt wiele – spróbujmy znaleźć mniej kosztowną alternatywę. Nie urządzajmy mieszkania „na wyrost”, z założenia przekraczając nasze możliwości – zastanówmy się najpierw, jakie one są – a później – w określonej wysokości finansów, szukajmy tego, co będzie mogło nas w naszym „gniazdku” identyfikować, tworząc miejsce, z którego wręcz nie będzie chciało się wychodzić. Przekraczając budżet, może się okazać, że wiele kolejnych miesięcy przyjdzie nam spędzić w nie wykończonym, lub nie urządzonym mieszkaniu, bo zabraknie funduszy…

Poszukaj inspiracji oraz rady i opinii fachowca

Jeśli w żaden sposób nie umiemy zdefiniować, jak powinny wyglądać nasze „4 kąty”, jeśli brakuje nam pomysłu na schemat, wg którego powinniśmy urządzać mieszkanie – nie róbmy tego na siłę. Na rynku dostępnych jest mnóstwo źródeł inspiracji – prasa, internet – to miejsca, które aż kipią od pomysłów. Jeśli i to nie pomoże, zgłośmy się do profesjonalisty. Aranżacja wnętrz to temat, którym zajmuje się bardzo wiele rzetelnych firm i podwykonawców – możemy zlecić im prace nad pomysłem i obserwować efekty. Taka opcja wymaga nieco większych nakładów finansowych, mamy za to wówczas pewność, że mieszkanie jest urządzone gustownie i ze smakiem – projektanci wnętrz zawsze trzymają rękę na pulsie i wiedzą wszystko o nowościach na rynku, doradzą zawsze zgodnie z naszymi potrzebami – na etapie projektowania profesjonalista konsultuje z nami wszystkie koncepcje.

To najważniejsze założenia, o których musimy pamiętać. Oczywiście, temat – aby został wyczerpany – wymagałby znacznie bardziej wnikliwego potraktowania. Będziemy pisać jeszcze o konkretnych stylach i nowatorskich pomysłach, jednak postanowiliśmy iść w kierunku „od ogółu do szczegółu”, zatem – tyle właśnie tytułem dobrego początku...

A Wy, na co zwracaliście uwagę, urządzając swoje mieszkania?

wtorek, 23 listopada 2010

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu apartamentów mieszkalnych w samym sercu Wilanowa. Jako, że jesteśmy dumni z tego przedsięwzięcia, dziś nim właśnie chcielibyśmy Was zainteresować.

Prestiżowy kompleks „Wilanów Residence” znajduje się w Starym Wilanowie, w pobliżu historycznego Pałacu Wilanowskiego, otoczonego urokliwymi ogrodami – takie sąsiedztwo to ogromna ilość atutów... Nieopodal znajdziecie parki (Powsin, Natolin), pole golfowe, infrastrukturę ścieżek rowerowych – wszystko, co służyć może rodzinom, poszukującym połączenia aktywności, zdrowego trybu życia z relaksującym otoczeniem spokoju i zieleni.


Doskonała lokalizacja "Wilanów Residence"

Charakter okolicy sprawia, że tereny te stanowią miejsce, w którym każdy znajdzie możliwość zaczerpnięcia pełną piersią oddechu, wyciszenia i aktywnych form wypoczynku. Czego chcieć więcej?

Otóż, aby w samo-zachwytach nie być gołosłownym, wypada wspomnieć coś więcej o samym projekcie. „Wilanów Residence” to kompleks sześciu trzypiętrowych budynków willowych, w każdym znajdziecie czternaście apartamentów, wykończonych w najwyższym standardzie. W trosce o szczegóły, zadbaliśmy także o hole, garaże, windy, recepcję – wszystko z naciskiem na jakość, standard i elegancję. Uroku dodaje piękne patio, którego widok przeniesie nas w egzotyczną roślinność innych zakątków świata.

Finalnie wszystko będzie wyglądało tak:


Zaciszne, luksusowe osiedle w doskonałym punkcie Warszawy

 


Hole, recepcja - dbałość o najdrobniejsze detale w budynkach

 


Dopracowane szczegóły otoczenia willi, patio z egzotyczną roślinnością - to kolejne atuty "Wilanów Residence"

Słowem – „Wilanów Residence”, to miejsce, które łączy w sobie doskonałą infrastrukturę komunikacyjno – użytkową, zaciszny spokój okolicy, urok zabytkowej dzielnicy i nowoczesną elegancję dla wszystkich, którzy stawiają na jakość i styl.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tej inwestycji, zapraszamy (klik)

poniedziałek, 22 listopada 2010

Witamy na blogu Dor Group. Zajmujemy się budowaniem wysokiej klasy apartamentowców, powierzchni użytkowych i biurowych. Nie jesteśmy pierwszym blogiem, traktującym o tematyce nieruchomości, mamy natomiast aspiracje wyjść nieco poza schemat, proponowany przez innych.

Nie będziemy informować Was wyłącznie o naszych inwestycjach – choć i o nich przeczytacie oczywiście wiele – przy tej okazji będziecie mieli możliwość zapoznania się także z naszymi planami na przyszłość. Rozpoczniemy od zaprezentowania Wam jednego z naszych „dzieci” – „Wilanów Residence”, to wyjątkowo urokliwy kompleks mieszkalny, usytuowany w jednej z najpiękniejszych i najelegantszych dzielnic Warszawy – w Starym Wilanowie – ale o tym już następnym razem...

Planujemy także zainteresować Was wszystkim, co dotyczy urządzania własnego mieszkania, poruszymy tematy innowacyjnych wnętrz, nowoczesnych rozwiązań i atrakcyjnego zagospodarowania powierzchni Waszych i naszych mieszkań.

Będziemy reagować na Wasze potrzeby, które – mamy nadzieję – zasygnalizujecie na naszym blogu, odpowiemy chętnie na zadane pytania i będziemy starali się rozwijać dla Was tak, abyście znaleźli tu to, czego szukacie. Mamy nadzieję, że rzetelnie prowadzony blog ułatwi nam komunikację z Wami i zbliży do tego, czego nasi odbiorcy od nas oczekują :-)

Zakładki:
Napisz do nas
Nasza Strona
Tagi