piątek, 29 kwietnia 2011

Zastanawialiśmy się, jak na wiosnę można by ożywić mieszkanie, nie pakując się w generalny remont i robienie wielkiego bałaganu. Do zmian tęskno czasem każdemu z nas, lubimy nasze wnętrza, ale chętnie coś byśmy w  nich odmienili, żeby poczuć dreszczyk emocji czegoś nowego, nieznanego i czegoś, co nam się jeszcze nie opatrzyło.

Znaleźliśmy sposób, żeby to uzyskać. Artystyczne malowanie ścian. To stosunkowo nowa moda, pozwalająca na uzyskanie niesamowitych efektów w naszych mieszkaniach. Pozwala na tworzenie wnętrz unikalnych, nieszablonowych i w pełni zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Mówiąc prościej – ściany, szyte na naszą miarę.

Powstaje coraz więcej firm, oferujących takie usługi. Artyści projektują wzory, dostosowując je do potrzeb klientów, którzy je zamawiają. Możemy zażyczyć sobie absolutnie wszystko. Nie ma wzoru, którego artysta nie byłby w stanie namalować, przenosząc nasze ściany w wymiar baśni i świata fantazji. Możemy zamówić malowidła, wykonane w technice 3D. Te powodują, że nasze wnętrza sprawiają wrażenie niekończących się przestrzeni. Ściana miesza się z pomieszczeniem w sposób wręcz magiczny, robi to niesamowite wrażenie i daje całą paletę opcji do wyboru. Taka iluzja na Waszej ścianie wprawi w osłupienie każdego gościa…

Jak się za to zabrać? Artysta zwykle oczekuje, że pomieszczenie, w którym będzie malował, będzie już uprzednio przygotowane. Pamiętajmy, że to fachowiec w kwestiach sztuki, a nie remontów – nie oczekujmy od niego robienia gładzi, czy malowania ścian farbą podkładową.

Ponieważ kolorem, który najlepiej przyswaja wszelkie barwy jest biel, artyści proszą zwykle, aby przygotowane ściany były gładkie, bez pęknięć i nierówności i pomalowane na biało. Reszta zostaje już po stronie zamówionego artysty.

Projekty możemy wybierać z katalogów, zdjęć w internecie, które znajdziemy, albo też wymyślić własne. Malarz w pierwszej kolejności zwykle pokaże nam projekt – miniaturę – szkic naszego malunku do akceptacji, a następnie przeniesie go na ścianę. Po zakończeniu dzieła, pozostaje się rozliczyć i cieszyć nowym, fantastycznie odmienionym wnętrzem :-).

Ceny takich malowideł są uzależnione od naszych oczekiwań i wielkości zdobionej powierzchni. Ale nie są to kwoty powalające, spokojnie można sobie na taki luksus pozwolić.

Do dzieła! :-)
A oto kilka przykładów, jak można zaczarować mieszkanie...

foto: thenextfix.net

foto: decorplace.com/

foto: hubblesite.org

foto: prettylittletoyshop.co.uk

foto: ecosalon.com

foto: groups.yahoo.com

piątek, 22 kwietnia 2011

Kochani, w ferworze świątecznych przygotowań, chcieliśmy złożyć Wam gorące życzenia. Widzimy się po Świętach, pełni energii, wypoczęci i gotowi do realizacji kolejnych wyzwań :-).

 

 

12:30, dorgroup
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 kwietnia 2011

Dużo się dzieje, ciągle coś nowego - dziś prezentujemy nową odsłonę naszej strony internetowej. Pomyśleliśmy sobie, że poprzednia żyła w internecie już tak długo, że najwyższa pora coś zmienić - na lepsze...

Zmieniliśmy funkcjonalność, dostosowując ją do Waszych potrzeb - żeby wszystkie informacje były czytelne, łatwe do odnalezienia i intuicyjne, zmieniliśmy grafikę - żeby było ładniej, nowocześniej i mamy nadzieję, że odwiedzanie naszej strony będzie teraz dla Was taką samą przyjemnością, jak dla nas :-).

Na stronie znajdziecie wszystkie informacje o naszym zespole, o inwestycjach, planach i promocjach oraz wszelkie namiary kontaktowe. Zapraszamy do odwiedzin!

sobota, 16 kwietnia 2011

O DOR Ochota już było. Pisaliśmy o świetnej lokalizacji, pisaliśmy o cudownych lokalach, w najwyższym standardzie wykończenia, zaprojektowanych pod czujnym okiem najlepszych specjalistów, pisaliśmy o nowoczesności rozwiązań i wielu innych atutach tej inwestycji. Pisaliśmy także o tym, że rozpoczynamy sprzedaż, zapraszaliśmy na debiut DOR Ochota na Targach na warszawskim Torwarze już dziś i jutro. Ale nie pisaliśmy o tym, co dla Was przygotowaliśmy... A będzie się działo!

Kochani! Abyście mogli cieszyć się naszą nową inwestycją tak samo mocno, jak my, abyście poczuli odświętny klimat tego wydarzenia i mogli uczestniczyć w nim, korzystając finansowo, proponujemy Wam PROMOCJĘ, która pozwoli Wam zaoszczędzić NAWET 72000pln!Pisząc o DOR Ochota, musimy też wspomnieć o świetnym pomyśle, na który wpadliśmy. To rozwiązanie dla tych, którzy szukają oddechu w wielkomiejskiej dżungli. Przerobiliśmy mieszkania na ostatnich kondygnacjach. Można kupić takie mieszkanie, a do niego 230m2 pięknego, przestronnego tarasu. Przygotowaliśmy dla Was kilka takich perełek - gwarantujemy Wam, że dosłownie zapierają dech w piersiach!

O tym wszystkim - i o innych inwestycjach także - możecie porozmawiać z nami już dziś na Targach Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE przy ul. Łazienkowskiej 6a, na naszym stoisku 81/82. Oraz po zakończeniu targów u naszych sprzedawców (klik).

Czekamy na Was :-).

A żeby nie być gołosłownym, zobaczcie, czym kusimy - oto najnowsze wizualizacje DOR Ochota:

Będzie pięknie, prawda? :-)

 

czwartek, 14 kwietnia 2011

Dziś z serii "donosimy" - mały foto-reportaż z Wilanowa. Dla wszystkich tych, którzy z racji oczekiwania tam na swoje wymarzone lokum, czekają niecierpliwie na newsy i inoformacje z placu boju :-).

Prace przebiegają sprawnie, wszystko zgodnie z planem i założeniami. Choć pogoda zmienna i kapryśna - raz nam pomaga, raz utrudnia - idziemy do przodu i nie przejmujemy się brakiem słońca.

To oczywiście nie koniec, będziemy nadal informować... Tymczasem...

Już niebawem kolejne zdjęcia...

wtorek, 12 kwietnia 2011

Kochani, już w najbliższy weekend - 16 i 17 kwietnia, zapraszamy Was na warszawski Torwar na Targi. Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbywały się już wielokrotnie i za każdym razem cieszyły się ogromną popularnością. Na targach, oprócz oferty wystawienniczej wielu firm budowlanych i deweloperskich, będziecie mogli także zasięgnąć rady wielu specjalistów w dziedzinach, związanych z zakupem/budową własnego lokum.

W najbliższy weekend będziecie mogli między innymi posłuchać o tym, na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera, jak rozmieścić oświetlenie w mieszkaniu, aby żyło się miło i wygodnie, o tym, na jakie niuanse zwracać uwagę podpisując umowę kupna mieszkania, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, poznacie prognozy cenowe i rynkowe w branży na najbliższy okres, będziecie mogli także dowiedzieć się, jak przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży, aby osiągnąć jak najlepszą cenę, jak i gdzie wziąć korzystny kredyt - mówiąc krótko - od specjalistów i fachowców będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego, co z inwestycją w nieruchomości jest związane. Warto skorzystać :-).

Będziecie także mieli okazję skorzystać z promocyjnej oferty na kredyt na preferencyjnych warunkach. Doradcy finansowi i pracownicy banków pomogą Wam dobrać najlepszy kredyt, obliczą Waszą zdolność kredytową i okażą pełną pomoc we wszystkich formalnościach.

To jednak nie wszystko - oprócz fachowej i profesjonalnej wiedzy, targi oferują ogromny wybór wystawców, oferujących domy i mieszkania. I tu także znajdziecie nas.

Gorąco zapraszamy Was na stoisko 81/82. Będziecie mogli zapoznać się u nas z rozchodzącą się w błyskawicznym tempie ofertą Wilanów Residence, z propozycją zakupu ostatnich 6 mieszkań na Bemowie (trzeba się spieszyć - mieszkania lada moment zostaną sprzedane) oraz oczywiście z wyjątkowo atrakcyjną, super tanią i korzystną dla Was ofertą sprzedaży inwestycji DOR Ochota. Zapraszamy - będziemy tam dla Was - chętni do pomocy, gotowi do odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i otwarci na przyjazną pogawędkę :-). Strzeżcie się, bo naprawdę będziemy kusić cenami i zniżkami :-).

Wszystkie te atrakcje i niespodzianki czekają na Was 16 i 17 kwietnia w COS TORWAR przy ul. Łazienkowskiej 6a, w godzinach 10.00-17.00. Jednorazowy bilet wstępu to koszt 15pln, dzieci do lat 12 mogą wejść ze swoimi rodzicami bezpłatnie (dla dzieci przewidziane zostały rozmaite atrakcje - zabawy, konkursy, pokazy i koncerty  pod opieką wyspecjalizowanej kadry).

Czekamy i zapraszamy! (i jeszcze się przypomnimy przed weekendem :-))

piątek, 08 kwietnia 2011

Kiedy w naszej rodzinie pojawia się mały człowiek, nasze życie wymaga zupełnego przemeblowania. Zmieniamy tryb życia, nawyki, priorytety, zmieniają się nasze potrzeby i możliwości – świat wygląda zupełnie inaczej. Zmieniają się także nasze mieszkania. I tu bywa różnie. W zależności od wielkości mieszkania, sytuacji rodzinnej – ile pociech jest już w naszej rodzinie oraz w zależności od naszych potrzeb – możemy urządzić maluchowi jego własny pokój lub kącik w naszej sypialni.

To drugie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze – wstawanie do dziecka kilka razy w ciągu nocy nie jest najlepszą formą wypoczynku, a przechadzanie się w tym celu między pokojami tylko utrudnia sprawę, dodatkowo dochodzi niepokój młodych rodziców o maluszka, pozostawionego w samotności. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest spanie dziecka blisko nas, dziecko jest spokojniejsze, my również, a nocne karmienie, czy podanie smoczka wymaga tylko sięgnięcia ręką do małego łóżeczka.

O czym należy pamiętać, aby wszystkie potrzeby młodych rodziców i maluszka były zaspokojone?

Nasze pole manewru zależy w dużej mierze od wielkości naszej sypialni. Jeśli pokój jest bardzo mały, a miejsce zajmują meble, mamy problem i konieczne są zmiany. O ile nie jesteśmy w stanie zmienić wielkości pokoju, o tyle mamy wpływ na wykorzystanie przestrzeni - możemy go przemeblować. Wynieśmy – przynajmniej na czas, który dziecko spędzi z nami w sypialni - meble, tworząc przestrzeń na meble nowego członka rodziny. Co będzie mu potrzebne? Całkiem niewiele. Przede wszystkim oczywiście łóżeczko. Powinno być ustawione jak najbliżej naszego łóżka – najlepiej tak, aby można było zajrzeć i sięgnąć do łóżeczka z naszego miejsca spania.
W pobliżu łóżeczka znaleźć się powinna komoda. W niej zmieścimy wszystko, co będzie nam potrzebne do pielęgnacji – pieluszki, kremy, pudry i zasypki oraz ubranka na zmianę. Trzymanie tych drobiazgów z dala od łóżeczka spowoduje, że szybko poczujemy się poirytowani koniecznością pójścia do komody w innym pokoju przy każdym przewijaniu. Na komodzie umieścić możemy przewijak i podręczne kosmetyki – te, których używamy najczęściej.
Co zrobić, jeśli na wymienione sprzęty brakuje miejsca i wstawienie komody wymagałoby usunięcia np. szafy z ubraniami, bez której nie wyobrażamy sobie naszej sypialni?
Jeśli macie szafę z otwieranymi na boki drzwiami, przemyślcie zamienienie jej na szafę z drzwiami przesuwanymi, to pozwoli oszczędzić sporo miejsca, koniecznego przy otwieraniu. Jeśli to nie pomaga i miejsca wciąż jest za mało, wybierzcie komodę, posiadającą kółka – nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała wówczas zastawiając nam szafę – raz dziennie, ubierając się, przesuniemy komodę na kółkach na bok.
Aby wygospodarować jeszcze więcej miejsca, nasze nierozkładalne łóżko możemy zamienić na składaną kanapę – ustawiając meble w stosunku do siebie w taki sposób, aby po rozłożeniu kanapa stykała się z łóżeczkiem – w ten sposób, w ciągu dnia mamy swobodny dostęp do łóżeczka i sporo przestrzeni, a nocą  - dziecko na wyciągnięcie ręki.

Jeśli po wygospodarowaniu miejsca dla nowego członka rodziny, zaspokoiliśmy wszystkie potrzeby – nasze i dziecka, ale nasza sypialnia w stosunku do jej poprzedniej wersji zaczęła się nagle wydawać przytłaczająco mała, możemy nieco oszukać nasze oczy i zastosować jedno z wielu rozwiązań, które optycznie powiększają przestrzenie. Tu należy przede wszystkim pamiętać o zastosowaniu jasnych kolorów – wszelkie ciemne odcienie zmniejszą pokój i spowodują niepotrzebne przytłoczenie – ta zasada dotyczy zarówno kolorów ścian, jak i mebli. Jeśli wybór jasnych mebli nie wystarcza, możemy wybrać jedną z wielu wzorzystych tapet – desenie, które wspomagają wizualne powiększanie to drobne wzorki. Jeśli nie jesteśmy fanami drobnych kwiatków, możemy użyć fototapety – wszelkie wzory, związane z naturą (widok gór, lasu, etc.) powiększają optycznie pomieszczenie i powodują, że wydaje się ono nie mieć końca. Dodatkowo, jeśli zmienialiśmy drzwi naszej szafy na przesuwane – wybierzmy drzwi z lustrem – nic nie powiększy naszego pokoju tak, jak lustrzana ściana, która odbijając pokój powoduje, że mamy wrażenie, jakby był dwa razy dłuższy. To oczywiście tylko tricki, które zakrzywiają nieco rzeczywistość – miejsca mamy tyle, ile mamy, ale jeśli użycie pewnych technik może nam pomóc w uzyskaniu lepszego efektu – czemu nie :-).

Tak urządzony pokój pozwoli nam spełnić potrzeby nasze – rodziców i dzieci. Po około 2 latach przyjdzie pora na kolejne zmiany – urządzanie dziecięcego pokoju, wtedy też będziemy mogli wrócić do naszej starej sypialni, która (idziemy o zakład) zacznie wydawać się nienaturalnie wielka po wyniesieniu dziecięcych gadżetów :-).

wtorek, 05 kwietnia 2011

Mamy świetne wiadomości! Dużo energii, chęci do działania i dynamizm zagościły na dobre, wraz z wiosną w DOR Group.

Startujemy pełną parą z inwestycją DOR Ochota. Właśnie uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji i rozpoczynamy procedurę wyłonienia generalnego wykonawcy. Dla przypomnienia - będzie to piękne, luksusowe miejsce do zamieszkania - ponad 200 mieszkań na 13 kondygnacjach. Doskonała lokalizacja przy Al. Bohaterów Września w Warszawie.

DOR Ochota to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie dobrą jakość, prywatność, wygodę i wiele innych atutów, płynących z połączenia doskonałej lokalizacji, atrakcyjnej dzielnicy z możliwościami aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia i wygody bliskości centrów handlowych, rozrywkowych i usługowych - słowem - wszystko na miejscu. Pełen opis inwestycji znajdziecie tu (klik).

Tytle tytułem wstępu :-). Czekamy na Was w biurze sprzedaży. Pierwszych 50 klientów spotka miła niespodzianka - specjalne, niższe ceny, umożliwiające preferencyjne warunki zakupu. Warto więc się pospieszyć i przyjść do nas jak najszybciej.

Będąc przy tematach bezpośrednio nas dotyczących, już teraz zapowiadamy się na targach Murator. Zapraszamy Was gorąco na to wydarzenie - będziemy jeszcze przypominać. Targi odbędą się 16 i 17 kwietnia na warszawskim Torwarze. Będziemy tam obecni z prezentacją inwestycji DOR Ochota, Wilanów Residence i Nad Jeziorem. Tam także przygotowujemy dla Was niespodziankę - promocyjne ceny.

W doskonałych, pełnych optymizmu nastrojach, czekamy na Was w naszym biurze sprzedaży z promocjami, obniżkami i atrakcyjnymi warunkami sprzedaży - ZAPRASZAMY!

piątek, 01 kwietnia 2011

Jak się pewnie domyślacie, naszym celem nie jest wcale ostateczne rozstrzygnięcie badanej kwestii :-). Chcemy przedstawić Wam jedynie pogląd, wspierając oba wybory uczciwie przemyślanymi argumentami. Resztę pozostawiamy Wam pod rozwagę…

Oferta salonów meblowych jest dziś bardzo bogata (często o tym wspominamy…), naprawdę jest w czym wybierać. Niezależnie od potrzeb, poszukiwanego stylu, czy zasobności portfela – w wielu wypadkach da się znaleźć coś dla siebie. No, może najgorzej z tą zasobnością portfela – często bowiem to, co jest ładne i jednocześnie dobre jakościowo, kosztuje więcej, niż chcielibyśmy za to zapłacić. Ale jest jednak ‘ale’… Czasem coś, co podoba nam się ogólnie, może razić drobnymi szczegółami. Może to być piękna szafka, w której koszmarne wydają nam się uchwyty, cudowna kanapa, w której zupełnie nie odpowiada nam rodzaj obicia, itp. Jest na to jednak sposób - warto pytać w sklepach – czasem producenci oferują w ramach ceny lub za niewielką opłatą drobne przeróbki – np. wspomniane uchwyty, czy obicie. Na pewno nie możemy oczekiwać zupełnie odmienionego mebla, ale niewielkie odejście od schematu jest jak najbardziej możliwe.

Trudności napotykają ci, którzy szukają czegoś, co jest nietypowe, co odbiega od standardów. Popularne salony meblowe idąc za modą, mają w ofercie zwykle dość podobne stylem produkty. Jeśli te nie spełniają naszych oczekiwań – nie wiadomo właściwie, gdzie szukać czegoś innego. No właśnie… co wtedy? Tu z pomocą przychodzą nam fachowcy – firmy i jednoosobowe działalności, trudniące się wykonywaniem mebli na zamówienie. I tu – być może Was zaskoczymy – wcale nie musimy obawiać się zaporowych cen. Zaprojektowany mebel przywodzi wówczas na myśl jedno tylko skojarzenie – nic dodać, nic ująć. Ot, mebel idealny.

Jeśli brakuje nam pomysłów – możemy zdać się na inwencję twórczą wykonawcy, możemy pokazać zdjęcie mebla, w którym poszczególne elementy nam się podobają, możemy poszaleć i połączyć elementy różnych mebli w jeden – eliminując z każdego to, co nam się w nim akurat nie podoba. Możemy wybrać inne materiały, niż proponowały salony meblowe, możemy zaszaleć z kolorami, a przy tym wszystkim – cenowo możemy wyjść na tym całkiem korzystnie. Jeśli znajdziemy odpowiedniego wykonawcę, jest szansa, że za mebel zapłacimy mniej, niż w sklepie. W miarę przybywania takich firm na rynku, nie musimy się obawiać także braku gwarancji, czy słabej jakości – każdy fachowiec wie, że ów mebel jest jego wizytówką, dołoży więc wszelkich starań, aby zaspokoić nasze chęci i potrzeby. Co więcej, możemy spokojnie liczyć na podpisanie gwarancji – w razie usterki, fachowiec przyjedzie do nas naprawić swoje dzieło.
Minusem cacek, robionych na zamówienie jest to, że do samego końca nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądał zamówiony mebel. Mamy ogólne wyobrażenie, projekt, widzimy próbki materiałów – ale efekt finalny widzimy dopiero na końcu – w przeciwieństwie do mebli kupowanych w sklepach. Nie jest to więc najpewniej rozwiązanie dla tych, którzy wpadliby w szał, widząc, że efekt końcowy odbiega od ich wyobrażenia w jakimś szczególe – tu musimy się z tym liczyć. Jednocześnie, dobry fachowiec pokaże nam projekt – wizualizację, która dość dobrze zobrazuje to, co zastaniemy po skończonych pracach.

Zakładki:
Napisz do nas
Nasza Strona
Tagi